گروه خبري : عمومی
تاريخ انتشار : 1398/11/23 - 17:07 كد :23
قفسه درایوین چیست؟
قفسه‌بندی خود راهرو یا درایوین دارای تونل‌هایی است که علاوه بر محل بارگذاری بارهای پالتی، مسیر تردد لیفتراک نیز هستند و راهروهای اضافی در این سیستم حذف ‌شده است. در این سیستم آخرین بار گذاشته شده، اولین بار قابل‌برداشت است(LIFO) و به‌ استثناء بازو، ریل‌ها و تعدادی از مهاربندها سایر اجزا شباهت زیادی به قفسه پالت راک دارد.

از مزایای استفاده از قفسه خود راهرو یا درایوین:

  • استفاده از کل محیط انبار 
  • ارتفاع و طول و عرض
  • بصورت اولین ورودی اولین خروجی
  • اولین ورودی اخرین خروجی
سیستم قفسه بندی درایوین راک جهت انبارش مواد اولیه یا محصولات با تنوع کم و تعداد بالا طراحی گردید است. در این سیستم نسبت به سیستم پالت راک، از فضای موجود و ارتفاع انبار بهترین  بهره را میتوان برد. زیرا راهرو های فرعی تردد ماشین آلات حذف و بارگزاری صرفا از طریق راهروی اصلی به داخل تونل های تعبیه شده در سیستم صورت می پذیرد.
در این سیستم لیفتراک و ریچتراک به همراه پالت چوبی یا پلاستیکی وارد تونل قفسه بندی شده و اقدام به گذاشت و برداشت بار بروی ریل های طرفین تونل می نماید. با توجه به اینکه روش چیدمان کالا در این سیستم به صورت (Last in First out) LIFO (آخرین ورودی ، اولین خروجی) می باشد. توصیه میگردد انبارش در هر تونل از کالاها یا محصولات مشابه (با رعایت تاریخ مصرف) صورت پذیرد.
سیستم درایوین به دو روش مدیریت بارگذاری LIFO  یا FIFO قابل اجرا می باشد. در سیستم قفسه بندی درایوین با ایجاد راهروی دیگری در انتهای تونل ها امکان چیدمان به روش FIFO قابل اجرا می باشد.
 
قفسه درایوین چیست

قفسه خود راهرو یا درایوین

اجزای قفسه بندی خودراهرو شامل قاب که اجزای آن مشابه سیستم قفسه بندی پالت راک می باشد ، بازو شیبدار ، ریل در طول های مختلف ، مهاربند پشت و مهاربند سقف 
بازو شیبدار : این بازو در دو نوع 150 و 135 سانتیمتر بوده و تغییر در سایز بازو جهت استفاده از انواع لیفتراک را فراهم و نیاز به خرید لیفتراک جدید را مرتفع می سازد. هر بازو در دو نوع چپ و راست با توجه به تنوع سایز و ضخامت به همراه ریل نقش تکیه گاه یا محل قرار گیری پالت پلاستیکی و یا چوبی می باشد و بارگذاری توسط لیفتراک از انتهای تونل و بالعکس برای تخلیه بار از ابتدای تونل برداشت انجام می‌گردد.
مهاربندهای این قفسه بندی ( طول مهاربند پشت و مهاربند سقف ) با توجه به ابعاد پالت چوبی یا پلاستیکی معین و طراحی و تولید می شود.
کفی ستون‌های این قفسه بندی شامل چندین نوع هست: (کفی یک‌تکه دو بولت (متوسط ضخامت 5 میلی‌متر) –کفی دوتکه دو بولت ( سنگین ضخامت 10 میلی‌متر ) )در زیر هر ستون قرار می‌گیرد که جهت ایستایی و توزیع بار به زمین طراحی و متناسب با ابعاد ستون تعیین و توسط دو رول بولت به زمین متصل می‌شود.
در این نوع قفسه بندی با توجه به مهاربند های پشت قفسه گذاشت و برداشت اقلام از یک سمت انجام می شود و نگهداری اقلام فاقد تاریخ مصرف با روش Lifo : Last in First Out صورت می گیرد بدین شکل که آخرین بار گذاشته شده اولین بار قابل برداشت است.
ویژگی اصلی این سیستم که آن را از سایر سیستم های قفسه بندی متفاوت می کند عدم نیاز به راهرو جهت چرخش لیفتراک می باشد و همین امر باعث افزایش فضای انبارش و افزایش حجم پالت گذاری در سطح و ارتفاع می شود.
در این نوع قفسه بندی قابلیت استفاده از استاپ پالت به منظور جلوگیری از برخورد بار به مهاربند انتهای قفسه و محافظ بازو برای جلوگیری از ضربات احتمالی لیفتراک در صورت نیاز مشتری قابل تولید و اجرا خواهد بود.
محاسبات تحمل وزن قفسه بندی خودراهرو بر اساس نیاز مشتری حداکثر تا 2500 کیلوگرم برای هر پالت پلاستیکی و یا چوبی قابل محاسبه می‌باشد.
برای استفاده مطلوب و افزایش ضریب ایمنی و سرعت در چیدمان از پالتهای فلزی مخصوص قفسه بندی خود راهرو (پالت درایوین) استفاده می‌گردد.
 
 

قیمت پالت پلاستیکی و چوبی

facebook
googleplus
twitter
rss
صفحه اصلي | درباره شرکت | تماس با ما | نقشه سایت
کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت آذر پالت ميباشد.