گروه خبري : عمومی
تاريخ انتشار : 1399/02/25 - 12:32 كد :25
چگونه از کپک زدن پالت جلوگیری کنیم؟
کپک در پالت چوبی شاید رایج ترین و یکی از مهم ترین عواملی باشد که در خرابی پالت چوبی تاثیر گذار است. مطمئنا هر جنسی که خریداری می‌شود همواره نیاز به یک سری مراقبت ها و مراعات هایی دارد. مثلا در فصول گرم سال، یکی از مواردی که برای پالت های چوبی رایج است، مشاهده کپک در پالت چوبی است که دلیل اصلی آن برمی‌گردد به عدم نگهداری درست از پالت.

کپک پالت چوبی

ترکیب عواملی مانند رطوبت، هوای گرم و چوب، محیط مساعدی برای قارچ ها شکل می‎دهد. به ویژه در ماه‎های گرم و مرطوب فصل تابستان، تولید کنندگان و مصرف کنندگان پالت چوبی بایستی بیشتر حواس خود را جلب پالت چوبی کنند. شرکت‎های غذایی و دارویی باید به نحو خاصی در رابطه با قارچ‎ها محتاط و هوشیار باشند.

چگونه از کپک زدن پالت جلوگیری کینم

 

نحوه نگهداری از پالت چوبی

 پالت های چوبی ساخته شده اند تا اوزان بسیار بالا را تحمل کنند و معمولا اگر از یک حدی بیشتر به آن ها نیرو وارد نشود مشکلی برای آن ها از این طریق پیش نمی‌آید، ولی موضوعی که بسیار حائز اهمیت است و باعث آسیب زیادی به پالت چوبی می‌شود شاید در امر حمل و نقل باشد. در صورتی که بتوانید حمل و نقل را به درستی و با رعایت نکات انجام دهید، نگهداری از پالت چوبی کار چندان سختی به نظر نمی‌آید.
 
  • دقت کنید که در هنگام حمل و نقل پالت های چوبی و اجناس و اجسام روی آن ها، تراز باشند. هنگامی که پالت جک برای بلند کردن پالت چوبی اقدام می‌کند، اگر پالت چوبی شما روی پالت جک تراز نباشد، باعث ایجاد مشکل برای پالت چوبی شما خواهند شد، چراکه تیغه ها به صورت مستقیم با تخته های هادی در ارتباط خواهند بود که فشار بسیار زیادی را تحمل می‌کنند.
  • کشیدن پالت چوبی روی زمین هرگز نباید انجام شود! این کار باعث آسیب بسیار زیادی به پالت شما خواهد شد، تجهیزات مخصوص حمل و نقل پالت چوبی وجود دارند و برای جابجایی می‌بایست از ابزار مخصوص استفاده کرد.
  • همیشه چک کنید که پایه های جک پالت شما به طور صحیح و درست وارد پالت شما شده اند، در صورتی که پایه ها اشتباه قرار گرفته باشند، به خاطر فشار وارده ممکن است پالت شما آسیب بخورد و نیاز به تعمیر آن داشته باشید.
  • از خیس شدن و مرطوب ماندن پالت ها جلوگیری کنید چون در دراز مدت موجب پوسیدگی و کپک زدن پالت چوبی می شود و غیر قابل استفاده خواهد شد.

نحوه نگهداری پالت چوبی

 

نقش تولید کننده پالت در جلوگیری از کپک زدن

کارخانه ای که از آن اقدام به خرید پالت چوبی می‌کنید نیز بسیار مهم می باشد و بخشی از وظایف بر عهده سازنده پالت شماست. مثلا کارخانه باید از چوبی برای این مصرف استفاده کند که دارای رطوبت کمی باشد، یا مثلا در هنگام حمل پالت از کارخانه تا محل شما، روی سطح پالت ها را با برزنت پوشانده باشند تا به پالت شما آسیبی وارد نگردد. شما نیز موظف هستید در هنگام دریافت پالت های خود، آن ها را به طور کامل و دقیق بررسی کنید تا مطمئن شوید پالتی که به شما تحویل داده شده، عاری از هرگونه کپک یا مشکلات این چنینی است. علت این مورد این است که کارخانه های ساخت پالت چوبی معمولا پس از تحویل محصول به شما، مسئولیتی قبول نخواهند کرد. علت عدم قبول این مسئولیت نیز این است که برای کپک زدن پالت چوبی کمتر از ۳ ساعت وقت لازم است و این کپک ها ممکن است به خاطر عدم نگهداری درست شما بوجود بیاید.
مطالب مرتبط :
facebook
googleplus
twitter
rss
صفحه اصلي | درباره شرکت | تماس با ما | نقشه سایت
کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت آذر پالت ميباشد.