گروه خبري : عمومی
تاريخ انتشار : 1399/02/25 - 12:33 كد :26
ضایعات پالت چوبی
پالت چوبی که ساخته شده از تخته های چوبی متصل به هم می باشد به صورت وارداتی همراه با كالاهای لوكس و به عنوان بسته بندی این کالاها وارد كشور می شود. علت محبوبیت و استفاده زیاد از آن تحمل بار در ظرفيت های بالا می باشد. به طوری که برخی از انواع آن تحمل وزنی تا حدود ٢٥٠٠ كيلوگرم را دارا می باشد.

ضرورت استفاده از پالت چوبی

امروزه به دليل مجهز بودن كارخانجات توليدی به ليفتراک و بسته بندی كالا ها و جهت حمل و نقل آسان بار در انبار ها وجود پالت چوبی ضرورت پيدا كرده است. این کالا برحسب نياز و كارايی به دو دسته ی: يكبار مصرف و چند بار مصرف تقسيم بندی مي شود. علت اين تقسيم بندی در قيمت و تحمل بار آن ها می باشد.
این کالا كه در انبار ها به صورت دائم جهت جابجايی استفاده مي شود، بايد از ضخامت و مقاومت بالايی برخوردار باشد و طول عمر بالای آن در انبار باعث مقرون به صرفه بودن آن می گردد.
 
ضایعات پالت چوبی
 

استفاده از ضایعات پالت چوبی

 پالتهای چوبی بعد از اینکه چندین بار استفاده شدند ممکن است شکسته شوند یا حالت اولیه خود را از دست بدهند در این حالت دیگر اعتباری برای انتقال کالا با این پالت ها وجود ندارد , پس دراین وضعیت میتوان این چوبها را بازیافت و تبدیل به کاغذ و... کرد و یا با تبدیل آن به خمیر مالچ از آن برای تقویت خاک استفاده کرد و درنهایت میتوان با خلاقیت وسایل کوچک چوبی ساخت.

ساخت وسایل چوبی با ضایعات پالت چوبی

پالت ها تنها تخته های چوبی بدون جذابیت به نظر می رسند اما واقعیت خیلی بیش تر از این است. از زمانی که زندگی ماشینی و صنعتی کم رنگ ترشده و انسان به سمت طبیعت روی آورد ارزش وسایل چوبی حتی پالت ها نیز بیش از پیش مشخص شد. آن ها به دلیل کم هزینه بودن و حمل و نقل آسان جای خود را از خانه های دانشجویی و سپس سایر خانه ها باز کردند و به یک مبلمان مقاوم، کاربردی و انعطاف پذیر تبدیل شدند.

ساخت وسایل با پالت چوبی

مطالب مرتبط :
facebook
googleplus
twitter
rss
صفحه اصلي | درباره شرکت | تماس با ما | نقشه سایت
کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت آذر پالت ميباشد.