گروه خبري : عمومی
تاريخ انتشار : 1394/09/09 - 16:14 كد :9
پالت چوبی دوستار محیط زیست یا مخرب آن؟
پس از استفاده مکرر از پالت چوبی، باز هم میتوان به شکلی دیگر از آن استفاده کرد
پس از استفاده مکرر از پالت چوبی، باز هم میتوان به شکلی دیگر از آن استفاده کرد، برخی از آنها ممکن است به عنوان منبعی برای سوخت مورد استفاده قراربگیرد و برخی از آنها برای کارهای خلاقانه استفاده می شوند.اما در بیشتر مواقع پالت چوبی بعد از پایان عمر مفید، به کارخانه تولید کننده خود برای بازیافت برمی گردد. فرآیند بازیافت پالت چوبی، پالت چوبی دست دوم را گرفته و آن را تبدیل به مالچ و یا سوخت می کند. برخی از شرکت های پالت چوبی اقدامات اولیه را بر روی پالت چوبی انجام می دهند و سپس آن را به یک شرکت مالچ منتقل می کنند، در حالی که برخی دیگر تمام این فرآیند را در کارخانه پالت چوبی انجام می دهند. فرآیند تولید مالچ، به کاهش ضایعات صنعت پالت چوبی کمک می کند.
 
پالت چوبی دوستار محیط زیست یا مخرب آن؟

لیست قیمت پالت چوبی

 
از پالت تا تبدیل آن به مالچ
یک خردکننده خوب برای تبدیل پالت به مالچ ضروری است. از آنجا که پالت چوبی از ترکیب چوب و میخ ساخته شده است، برای ساخت مالچ، چوب و میخ باید از هم جدا شوند. برخی از خردکننده ها قادر به جدا کردن چوب از میخ نیستند، بنابراین این بخش از پالت باید به صورت دستی جدا شوند و یا دور انداخته و تبدیل به زباله شوند. با این حال، یک خرد کننده خوب قادر به جدا کردن میخ از چوب در پالت چوبی است. در طول فرایند خرد کردن، آهن ربا میخ ها را جمع آوری می کند، و در نتیجه هر دو محصول قابل بازیافت هستند و زباله کاهش می یابد. مالچ از چوب ساخته شده است و به منظور غنی سازی خاک استفاده می شود ( مالچ مانع رشد علف هرز می شود، درجه حرارت خاک را کنترل می کند، رطوبت را حفظ می کند و مواد مغذی را در طول تجزیه فراهم می کند). علاوه بر این، میخ با دیگر محصولات جانبی فولاد ترکیب و بازیافت می شود. کل فرآیند با تولید زباله بسیار کم انجام می شود.
 
ساخت پالت چوبی

ساخت پالت چوبی

پالت چوبی و محیط زیست
بسیاری از کارخانه های پالت چوبی دارای مسئولیت های اجتماعی و محیط زیستی هستند.  در واقع تبدیل پالت چوبی به مالچ، به زنده نگه داشتن درخت جدید کمک می کند.
 
 
 
 
facebook
googleplus
twitter
rss
صفحه اصلي | درباره شرکت | تماس با ما | نقشه سایت
کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت آذر پالت ميباشد.